12 июнь

Нотатки дизайнера-інтер'єра. Житлові приміщення. Квартири

Сьогодні кожен дизайнер інтер’єру повинен пам’ятати, що за свою роботу він несе відповідальність. Отже, дуже корисно мати під рукою завжди записник з основними тезами, що робити категорично не дозволяється, а що допускається, зважаючи на нормативні вимоги до реконструкції житлових та нежитлових приміщень.

Наприклад, площа загальної кімнати в одноквартирному приміщенні не має бути меншою 15 м2, тобто при переплануванні площа приміщення не повинна зменшитись. Мінімальна площа кухні в однокімнатній квартирі - 7 м2. В однокімнатних квартирах замість кухонь допускається передбачати кухні-ніші за умови їх обладнання електроплитами та влаштування в них примусової витяжної вентиляції.
Кухня-ніша – це невідокремлений перегородкою простір у структурі житлової кімнати чи передпокою для розміщення кухонного обладнання без обіднього місця, яке може освітлюватися природним або штучним світлом.
(Державний комітет з будівництва та архітектури, Державні будівельні норми України. Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення ДБН В.2.2-15-2005 від 18.05.2005 N 80)
В однокімнатних квартирах допускається сумісний санвузол (ванна, умивальник, унітаз).
- сумісний санвузол (обладнаний ванною, умивальником, унітазом, місцем для пральної машини) - 3,8 м;
В багатокімнатних квартирах загальна кімната не повинна бути меншою ніж 17 м2.
Інші приміщення мають такі нормативні рекомендації:

  • - мнімальна площа спальні на одну особу - 10 м2, на дві особи не менше ніж 14 м2.
  • - мінімальна площа кухні - 8 м2.
  • - мінімальна площа робочої кімнати або кабінету - 10м2.

Дизайнер інтер'єру в ІрпініДизайнер інтер'єру в Бучі

Нотатки дизайнера інтер'єру

Житлові кімнати в квартирах II категорії не можуть бути прохідними, за винятком чотирьох-, п'ятикімнатних, у яких через загальну кімнату може передбачатись вхід до однієї зі спалень або робочої кімнати (кабінету).
У дво-, трикімнатних квартирах обох категорій слід передбачати роздільні санвузли (ванна з умивальником і вбиральня з унітазом та умивальником). У квартирах, де чотири і більше кімнат, повинно бути:

  • - не менше двох сумісних санвузлів, кожен з яких має бути обладнаний унітазом (вбиральня з умивальником та унітазом і ванна кімната з ванною, умивальником та унітазом):
  • - ванна кімната (обладнана ванною, умивальником, місцем для пральної машини) - 3,8 м2 (з підклю¬ченням останньої до каналізації);
  • - туалет (вбиральня, обладнана унітазом і умивальником) - 1,5 м2;
  • - туалет (вбиральня, обладнана унітазом без умивальника) - 1,2 м2.

Не допускається кріплення приладів і трубопроводів безпосередньо до міжквартирних стін і перегородок, які огороджують житлові кімнати. Ширина підсобних приміщень квартир повинна бути не менше: кухні - 1,8 м; передпокою - 1,5 м; коридорів, що ведуть до житлових кімнат, - 1,1м.
Природне освітлення повинні мати житлові кімнати, кухня,
При реконструкції і капітальному ремонті житлових будинків і окремих квартир, якщо це дозволяють конструктивні та інженерні системи, допускається:

  • - збільшувати площі житлових кімнат, туалетів, ванних кімнат і сумісних санвузлів за рахунок передпокоїв, внутрішньоквартирних коридорів, вбудованих комор і шаф;
  • - улаштовувати сумісні санвузли в окремих квартирах незалежно від кількості житлових кімнат (за бажанням замовників);
  • - об'єднувати приміщення електрифікованої кухні і житлової кімнати в єдину кухню-їдальню.

При об'єднанні приміщень газифікованої кухні і житлової кімнати необхідно керуватись тим, що розміщення зовнішніх блоків систем кондиціонування роздільного типу (за відсутності централізованої системи) на фасадах житлових будинків слід передбачати у спеціально відведених місцях на балконах, лоджіях, у нішах тощо, не порушуючи архітектурного вигляду будинків у цілому.
Забороняється встановлення зовнішніх блоків систем кондиціонування на фасадах житлових будинків при переплануванні або капітальних ремонтах окремих квартир.
При проектуванні реконструкції і капітального ремонту житлових будинків і переплануванні окремих квартир із газифікованими кухнями або кухнями-їдальнями, необхідно передбачити витяжну вентиляцію з механічним спонуканням.
Припливне повітря необхідно подавати через регульовані поворотні віконні фрамуги, віконні фрамуги з кватирками, через вікна з вбудованими провітрювачами, клапани та інші провітрювальні пристрої, що встановлюються у зовнішні огороджувальні конструкції.
Забороняється відводити продукти згоряння газу через зовнішні стіни при переплануванні або капітальних ремонтах окремих квартир.
Дані рекомендації можна знайти у ДБН В.2.2-15-2005 «ЖИТЛОВІ БУДИНКИ. ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ». Реконструкція, ремонт, реставрація об'єктів будівництва. ЖИТЛОВІ БУДИНКИ. РЕКОНСТРУКЦІЯ ТА КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ДБН В.3.2-2-2009.

Вверх
Звонок